Aktuálně nabízím ...

knihovny s některý prvky Archicadu, které jsem pro svojí praxi v průběhu mnoha posledních let programoval a které jsem pro tento účel odladil k veřejnému použití (viz. odkazy na jednotlivé knihovny výše). Vše uvedené je dostupné na základě osobní dohody za úplatu. Pokud máte zájem, napiště mi email na atelier@jirat.com.

Některé z prvků jsem v nějakých dřívějších verzích (variantách prvku)  již na internetu sdílel (FB nebo archiforum.cz)  a tak se na mojí práci můžete podívat. Konceptů (prvků, které v našich projektech aktivně používáme) mám připravených ještě mnohem více, ale nejsou v současné chvíli z různých důvodů prodejné / veřejně publikovatelné.

Jako příklad mohu uvést třeba vlastní prvky elektro (zásuvky, vypínač, obecné přístroje, svítidla - velmiparametrické se 2D a 3D zobrazením), nebo komplet předělanou knihovnu prvků kanalizace KG,HT Osma (ukázka na youtube), dále symboly (s 3D modelem) rozvaděčů (resp. jakýchkoliv technologických skříní), radiátory s automatickým popisem typu/výkonu podle rozměru a pod. Vše pochopitelně v nějaké míře ovládané také z Voleb zobrazení modelu. :-) 

Dále třeba projekční pomůcku na kontrolu Proslunění místnosti (3D diagram oslunění, reagující na polohu projektu a natočení severu), jejíž původním autorem je kolega Ing.arch. Viktor Johanis a kterou jsem s jeho svolením upravil a aktualizoval na nové možnosti novějších verzí Archicadu.

 

Zabývám se také individuální tvorbou parametrických prvků ...

potřebujete pro svoji práci nějaký specifický Objekt nebo Návrhovou pomůcku? Mohu podle Vašich individuální specifikací vytvořít parametrické prvky pro Archicad. Nebo mi dejte typ na nějakou pomůcku, která by mohla usnadnit, zefektivni a především zkvalitnit každému architektovi nebo projektantovi práci a třeba se "nějak" dohodme. (pokud mě nápad zaujmě a rozhodnu se zařadit takový prvek mezi své knihovny, budete mít tento prvek ode mě zadarmo)

 

GDL (Geometric Description Language)

GDL obsahuje veškeré informace nutné pro popis stavebních prvků pomocí 2D CAD symboliky, textových informací a 3D modelu pro vizualizace a vykazování. Prvky vytvořené pomocí objektové technologie GDL pomáhají výrobcům stavebních komponent propagovat svůj sortiment skzr BIM projekty vytvořené v prostředí Archicadu. 

 


 

Spolupráce ...

BIMTECH

Opakovaně konzultuji řešení společnosti BIM Technology s.r.o., která (nejen) uživatelům Archicadu zdarma dodává jedinečný nástroj (doplněk Archicadu) BIMTech Tools https://bimtech.cz/, který by neměl chybět žádnému uživateli. Pro tento nástrol jsem naprogramoval speciální souřadnicový objekt pro výpis S-JTSK souřadnic v projektu a katastrálních mapách.

Na vybraných projektech jsem spolupracoval se společností BIM Project s.r.o., která se zabývá tvorbou elektronických katalogů a doplňků pro BIM software ArchiCAD a Revit. BIM Project zastupuje v ČR a SR největší internetový portál s prvky reálných produktů BIMobject (100 000+ návštěvníků měsíčně) a díky tomu může nabídnout maximálně efektivní distribuci elektronických katalogů po celém světě. 
Chtěli byste pro Vaší společnost získat elektronický katalog Vašich výrobků, následujte tento odkaz: http://bimproject.cz/cs/