GDL parametrické prvky

GDL (Geometric Description Language) obsahuje veškeré informace nutné pro popis stavebních prvků pomocí 2D CAD symboliky, textových informací a 3D modelu pro vizualizace a vykazování. Prvky vytvořené pomocí objektové technologie GDL pomáhají výrobcům stavebních komponent propagovat svůj sortiment skzr BIM projekty vytvořené v prostředí ArchiCADu. 

Zabývám se tvorbou parametrických prvků - objeků pro program ArchiCAD.

Podle individuální specifikací vytvořím parametrické prvky pro ArchiCAD, jejichž cílem je usnadnit, zefektivni a především zkvalitnit architektovi nebo projektantovi práci.

Jako ukázku mé tvorby nabízím ke stažení automatické popisky objektů a prvků. Podrobnosti k jednotlivým prvkům a odkazy na stažení můžete najít www.archiforum.cz.

Aktuálně nabízím ...

Ač jsem to původně nechtěl komerčně vůbec sdílet, tak jsem se nakonec "nechal přemluvit" a pro jednoho zájemce jsem dal dohromady knihovny s některý prvky Archicadu, které jsem pro svojí praxi v průběhu mnoha posledních let programoval a které jsem pro tento účel odladil k veřejnému použití. Vše uvedené je dostupné na základě osobní dohody za drobnou úplatu. Pokud máte zájem, napiště mi email.

Některé z prvků jsem v nějakých dřívějších verzích (variantách prvku)  již na internetu sdílel. Konceptů (prvků, které používáme) mám zpracovaných ještě mnohem více, ale nejsou z různých důvodů v současné chvíli prodejné / veřejně publikovatelné. Máme třeba vlastní prvky elektro (zásuvky, vypínač, obecné přístroje, svítidla - velmiparametrické se 2D a 3D zobrazením), nebo komplet předělanou knihovnu prvků kanalizace KG,HT Osma, dále symboly (s 3D modelem) rozvaděčů (resp. jakýchkoliv technologických skříní), radiátory s automatickým popisem typu/výkonu podle rozměru a pod. Vše pochopitelně v nějaké míře ovládané také z Voleb zobrazení modelu. :-)

 


 

Spolupráce ...

Na vybraných projektech jsem spolupracoval se společnopstí BIM Project s.r.o., která se zabývá tvorbou elektronických katalogů a doplňků pro BIM software ArchiCAD a Revit. BIM Project zastupuje v ČR a SR největší internetový portál s prvky reálných produktů BIMobject (100 000+ návštěvníků měsíčně) a díky tomu může nabídnout maximálně efektivní distribuci elektronických katalogů po celém světě. 
Chtěli byste pro Vaší společnost získat elektronický katalog Vašich výrobků, následujte tento odkaz: http://bimproject.cz/cs/

 

Opakovaně jsem konzultoval řešení společnosti BIM Technology s.r.o., která (nejen) uživatelům Archicadu zdarma dodává jedineční nástroj (doplněk Archicadu) BIMTech Tools https://bimtech.cz/, který by neměl chybět žádnému uživateli.